ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPo godzinach
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pabianice: Przekroczony dopuszczalny poziom zanieczyszczenia powietrza
17.02.2021r. 09:51

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi opublikowało w środę, 17 lutego, rano komunikat o tym, że w Pabianicach (woj. łódzkie) odnotowano "wystąpienie przekroczenia poziomu informowania (100 ug/m3) dla pyłu PM10 zawieszonego w powietrzu".
Przekroczenie dopuszczalnego poziomu zanieczyszczenia powietrza zarejestrowano na stacji pomiarowej przy ul. Konstantynowskiej w Pabianicach - poinformowała dyżurna operacyjna WCZK Natalia Włochińska.

"Do przekroczeń doszło we wtorek" - podała. "Pył PM10 jest groźny dla ludzi" - potwierdziła. "Najczęściej występuje jeżeli bardzo dużo osób pali w piecach tym, czym palić się nie powinno" - powiedziała.
W Pabianicach mieszka ok. 65 tysięcy osób. Miasto, trzecie, co do liczby mieszkańców w województwie, leży na południe od Łodzi. Synoptycy zapowiadają, że w środę w większości regionu wiać będzie wiatr z południa.

Czytaj również:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE