ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREPo godzinach
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


CENTRUM PRASOWE

Energa wspiera wybitnych Polaków
07.05.2012r. 14:40

Grupa Energa została partnerem produkcji filmu „Wałęsa”. W konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Gdańsku, wzięli udział m.in.: reżyser Andrzej Wajda, scenarzysta Janusz Głowacki odtwórca głównej roli Robert Więckiewicz, producent Akson Studio Michał Kwieciński, a także prezes Energi Mirosław Bieliński.
Zaangażowanie w produkcję filmu, który już dzisiaj zapowiada się na wielkie wydarzenie kulturalne, Grupa Energa traktuje z jednej strony jako doskonały nośnik promocyjny firmy, z drugiej zaś – jako formę wypełniania misji społecznej odpowiedzialności biznesu w zakresie edukacji.

- Obraz opowiadający o jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków, reżyserowany przez równie sławnego polskiego reżysera i zagrany przez znakomitego aktora, dają rękojmię najwyższej jakości i atrakcyjności przekazu – mówi Mirosław Bieliński, prezes zarządu Energa.
- Cieszymy się, że wspierając produkcję tego filmu, możemy przyczynić się do propagowania najnowszej historii Polski i przekazywania młodemu pokoleniu wiedzy o ludziach, wydarzeniach i miejscach, o których nigdy nie powinniśmy zapominać. Jako firma mająca swą siedzibę w Gdańsku, chcieliśmy uczestniczyć w realizacji przedsięwzięcia, które opowiada o tym mieście i jego wybitnym mieszkańcu.

Jutro, tj. 8 maja, w Gdańsku rozpoczyna się druga transza zdjęć do filmu. Realizowane będą m.in. sceny strajków sierpniowych.

Film „Wałęsa” jest pierwszym filmem pokazującym fenomen przywódcy polskiej opozycji. Reżyseria Andrzeja Wajdy gwarantuje najwyższy poziom artystyczny, a scenariusz Janusza Głowackiego – zdystansowane spojrzenie na polską rzeczywistość. Twórcom zależy na wykreowaniu obrazu Polski i wydarzeń sprzed 30 - 40 lat, tak aby film nie miał lokalnego zasięgu. „Wałęsa” jest przeznaczony dla publiczności w Polsce i na świecie. Ma być porywający dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą i dla tych, którzy wiedzą i pamiętają, bo byli świadkami i uczestnikami tamtych wydarzeń.

Scenariusz obejmuje lata 1970-1989. Ukazuje Lecha Wałęsę zarówno w kontekście wielkiej historii, jak i codziennego życia, wśród licznej rodziny. Film nie powinien stanowić pomnika historycznego - pokazuje Wałęsę jako prawdziwego człowieka, który ma wątpliwości, obawy, wady, ale potrafi je pokonywać. Zdarzają mu się błędy, lecz dąży do ich naprawienia.

Aby portret ten nie był jednostronny, w scenariuszu wykorzystano zapisy autentycznych rozmów, przesłuchań, wywiadów, wspomnień, anegdot – często zabarwionych ironicznie. W filmie zostaną wykorzystane materiały archiwalne oraz fragmenty autobiografii Lecha Wałęsy, stanowiące swoisty komentarz wydarzeń.

Premiera filmu planowana jest na grudzień 2012 roku.
Energa

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zażenowany 03.06.2012r. 22:08
jako pracownik energii wstydzę się takiej decyzji. ten film to fałszowanie historii i próba wybielenia i zbudowania... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE